Практичні поради абітурієнтам від досвідченого фахівця
Наше видання повідомляло про особливості та нововведення державної підсумкової атестації у формі зовнішньо-незалежного оцінювання (ЗНО) 2019 року. Педагоги радять майбутнім студентам докладніше ознайомитись із правилами вступної кампанії саме цього року.
«Треба буде звернути увагу на правила вступу до конкретного вишу, щоб дитина з ними ознайомилась», – розповідає Анатолій Тимошенко, проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.
Зокрема творчий конкурс для вступників на тих спеціальностях, де він потрібен, проводитимуть ще до подачі документів до навчального закладу.
Дати іспитів:
Перший іспит — 21 травня (математика) – останній іспит 13 червня (хімія).
10 – 22 липня – час подачі документів до вищів учбових закладів.
Як зазначила проректор з науково-методичної роботи Інституту післядипломної освіти ім.К.Ушинського (м.Чернігів) Ірина Лисенко, пункти проведення ЗНО будуть створені на базі дев’ятьох закладів. Обов’язковим іспитом, як і раніше, буде тільки один – українська мова та література. Щодо решти, то абітурієнт матиме право вибору. Проте з 2021 року до обов’язкового переліку додається ще й математика, незалежно від того, навчався учень в середньому закладі з гуманітарним ухилом чи ні.
«Але іспити для таких учнів з математики будуть не складні, загального спрямування, ─ додала Ірина Лисенко. ─ А от для учнів, які після школи обиратимуть навчальні заклади, де точні науки є профільними, складатимуть іспит з математики з поглибленими критеріями».
Радимо проглянути: Абітурієнтам. Особливості оцінювання та вступної кампанії 2019